admin Napisane: 14:41

Buty na wesele. Na co zwrócić uwagę?

Problem kreacji na wesele pojawia się za każdym razem, gdy wybieramy się na tę uroczystość. Buty, choć najczęściej ignorowane, są kluczowe dla całokształtu stroju i ważenia, jakie po sobie pozostawimy.

Kolor
Buty na wesele nie powinny być czarne, chyba że nie masz eleganckich butów w innym kolorze. Na wesele nie ubieramy zazwyczaj czarnych kreacji, więc buty też nie powinny takie być. Najlepsze buty byłyby beżowe, ale nie białe, ten kolor jest zarezerwowany dla państwa młodych.

Obcas
Wesele to świetna okazja na pokazanie się na szpilkach – o ile umiesz w nich chodzić! Zrezygnuj z nich, jeśli nie umiesz jeszcze utrzymywać w nich równowagi. Lepiej postawić na bezpieczne czółenka, które mogą być tak samo eleganckie jak szpilki, ale dużo wygodniejsze i komfortowe.

Grubość obcasa
No właśnie, czy szpilki to na pewno dobry but na wesele? Cienki obcas nie nadaje się na wszystkie okazje. Ale nie przeszkadza na weselu. W szpilkach tańczy się wygodniej niż w butach na grubszym obcasie. Tylko zastanów się, czy będziesz musiała dużo chodzić albo biegać. Szpilki nie są na to najlepszym obuwiem.