admin Napisane: 14:42

Dlaczego na weselach rzucamy ryżem?

Myślę, że jest to pytanie, które wszyscy zadaliśmy sobie w pewnym momencie, ale czy wiesz dlaczego rzucamy ryżem na weselach? Prawda jest taka, że to znaczenie jego chińskiego pochodzenia jest najbardziej aktualne w naszej zachodniej kulturze. Z tego powodu używano go w intencji życzenia, aby nowożeńcy mieli tyle ryżu, żeby mogliby wykarmić dużą liczbę dzieci.W starożytnych cywilizacjach ryż był symbolem dobrobytu i obfitości. W kulturach takich jak Chiny czy Japonia odczuwa się wielki szacunek dla tej potrawy.

Od zawsze wierzono, że ziarna ryżu mają magiczną moc przyciągania czystości. To małe zboże symbolizowało również płodność i obfitość. Fakt używania ryżu na ślubach wróżył dobrobyt nowożeńcom. Z tego powodu rzucali nim w siebie, gdy tylko otrzymali błogosławieństwo małżeństwa. Nie bardzo wiadomo, w jaki sposób tradycja ta dotarła na Zachód. Mówi się, że to wielcy kupcy z czasów Marco Polo przenieśli tę tradycję, jak i sam ryż do europejskich domów.

Pierwszy taniec Państwa Młodych

Pomysły na ryż na weselu

Na szczęście do przeszłości należy już noszenie torby z supermarketu z kilkoma paczkami ryżu w papierowych torebkach, rzucanie go garściami, a nawet rzucanie pustą torbą w głowę młodej pary. Czy nie brzmi to okropnie, dzięki Bogu, że już się tego nie widuje. Myślę, że w każdym ślubie trzeba zadbać o wszystkie szczegóły; a ryż, który otrzymacie po wyjściu z kościoła, sądu czy miejsca, gdzie otrzymaliście błogosławieństwo ślubne, również musi być miłym szczegółem.

Przede wszystkim ważne jest, abyś wiedział jaki rodzaj ryżu wybrać. To może wydawać się głupie, ale jeśli kupisz ryż, który nie jest gotowany na parze, będzie on plamił wszystkie ciemne tkaniny skrobią, którą uwalnia. Dlatego ryż na wesela, który nie plami, to ten gotowany na parze.

Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz użyć każdej innej odmiany tego małego zboża, ale musisz je go wcześniej umyć. Jeśli zastanawiasz się jak umyć ryż weselny, odpowiedź jest bardzo prosta: namocz go na kilka minut. Wymieszaj łyżką, aby uwolnić cały krochmal, odcedź i pozwól mu całkowicie wyschnąć na powietrzu.

One thought on “Dlaczego na weselach rzucamy ryżem?

Dodaj komentarz