admin Napisane: 11:10

Ile kosztuje organizacja wesela?

Ile kosztuje organizacja wesela? To jedno z tych pytań, które pojawia się bardzo często i nie ma co się dziwić, ponieważ wiele par pragnie dowiedzieć się, czy stać ich na organizację przyjęcia weselnego. Jaka zatem będzie odpowiedź na to pytanie? Okazuje się, że koszty organizacji wesela wcale nie są takie prosty do określenia, ponieważ składa się na nie wiele elementów. O czym dokładnie mowa? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Cennik ślubny a sala weselna

Cennik ślubny w dużej mierze zależy od tego, gdzie postanowimy je zorganizować. Musimy liczyć się z tym, że koszty wynajmu sali w dużym mieście będzie o wiele większy niż w mniejszych miejscowościach. Nie bez znaczenia pozostaje również to, czy postawimy na wytworną salę, czy też na wesele w stodole. Poza tym pamiętajmy, że również wielkość danej sali ma istotne znaczenie. Jeśli szukamy sali, która będzie w stanie pomieścić 200-300 osób, to musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami, niż wtedy, gdy w planach mamy wesele na 80, czy 150 osób.

Cennik ślubny a menu

Na koszt organizacji wesela wpływa również wybór menu, czyli tego, co danego wieczoru zostanie zaserwowane gościom. W tradycyjnym menu pojawiają się propozycje, które nie stanowiąc zwykle obciążenia finansowego dla młodej pary. Jednak niektórzy próbują wprowadzić do menu nieco modyfikacji, w tym na przykład decydują się na wykorzystanie owoców morza, czy innych egotycznych dań. Ich przygotowanie nie tylko może zająć więc czasu, ale również nałożyć dodatkowe koszty, więc trzeba się z tym liczyć.

Cennik ślubny a wybór fotografa

Cennik ślubny zależy również od tego, na jakiego fotografa usługi postawimy. Wśród osób, które chętnie nawiążą z nami współpracę, nie brakuje takich, którzy usługę mogą wykonać za 5 tysięcy złotych, ale nie brakuje również takich, których usługi przekraczają 20 tysięcy złotych. Ostateczne koszty usługi zawsze zależą od naszych oczekiwań, długości pracy fotografa, jak również od tego, czy stawiamy na kogoś z bogatym doświadczeniem, czy na usługi fotografa, który dopiero zaczyna na rynku. W tym przypadku lepiej nie oszczędzać, ponieważ profesjonalista zawsze zapewnia najlepsze wsparcie.

Cennik ślubny a oprawa muzyczna

Trudno mówić o kosztach organizacji wesela, bez określenia, ile będzie kosztować nas oprawa muzyczna. Wszyscy doskonale wiemy, że nie ma wesela bez dobrej zabawy, a do tego zawsze potrzeba zespołu weselnego lub DJ. W każdym przypadku jednak musimy liczyć się z kosztami, które mogą wynosić nawet od 4 do 20 tysięcy złotych.

Cennik ślubny a dekoracje

Dodatkowe dekoracje również oznaczają, że cennik ślubny wzrośnie, więc w zależności od tego, czy postanowimy sięgnąć po żywe kwiaty, dodatkowe girlandy, czy błyszczące świeczniki, to zawsze zostaniemy za to obarczenie kosztami.

Ile zatem będzie nas kosztować wesele?

Widać, że nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Czasami może to być 30-40 tysięcy złotych, a czasami nawet około 100 tysięcy złotych, a wszystko zależy od tego, na jakie rozwiązania postawimy, a także czy będziemy organizowali skromne wesele, czy też bardziej wystawne.

Więcej inspiracji i porad dotyczących organizacji wesela znajdziesz na portalu Udanewesele.pl