admin Napisane: 10:39

Jak zorganizować wesele w 3 miesiące? Porady

Większość par rozpoczyna przygotowania do ślubu rok lub 2 lata przed planowanym terminem. To jednak nie oznacza, że nie da się zorganizować wesela w 3 miesiące. Jak się do tego zabrać, żeby misja niemożliwe zakończyła się sukcesem?

Właśnie się zaręczyliście i chcielibyście pobrać się jak najszybciej. Najbliższy wolny termin w urzędzie lub kościele wypada za 3 miesiące. Czy da się zorganizować ślub i wesele w tak krótkim czasie? Da się! Potrzebny jest jednak dobry plan działania.

Zarezerwujcie salę weselną

Żeby zorganizować wesele, potrzebne jest miejsce. Zacznijcie od znalezienia odpowiedniej sali weselnej, która pomieści planowaną liczbę gości. Jeśli sobotnie terminy są zajęte, rozważcie zorganizowanie wesela w piątek – to coraz popularniejsze rozwiązanie. Szukajcie też w miejscach, które nie reklamują się jako sale weselne – to mogą być restauracje, hotele, stodoły i miejsca eventowe z odpowiednim zapleczem gastronomicznym. Myślcie niekonwencjonalnie, a zorganizowanie wesela w 3 miesiące będzie łatwiejsze.

Czas na zaproszenie gości!

Miejsce jest. Listę gości też macie już z pewnością gotową. Nie czekajcie na ich zaproszenie zbyt długo. Od razu po ustaleniu terminu i zarezerwowaniu sali zamówcie (lub zróbcie sami, jeśli macie na to czas) zaproszenia. Żeby zaoszczędzić czas, którego nie macie zbyt wiele, roześlijcie je pocztą, zdzwaniając się wcześniej z bliskimi.

Co dalej? Muzyka, jedzenie i alkohol

Żeby wesele było udane, potrzebne są trzy rzeczy: dobra muzyka, pyszne jedzenie i alkohol. Zacznijcie od znalezienia usługodawcy, który zadba o oprawę muzyczną imprezy – zdecydujcie, czy interesuje Was muzyka na żywo, czy może chcecie wynająć na ten wieczór DJ-a. Pytajcie znajomych i szukajcie na grupach tematycznych w social mediach.

Jedzenie zazwyczaj zapewnia sala. Jeśli nie, zarezerwujcie już catering. Zamówcie alkohol, żeby nie robić tego na ostatnią chwilę. Nie zapomnijcie też odwiedzić cukierni, aby wybrać wymarzony tort weselny, do którego przyda się też topper na tort.

Dekoracje i dodatki zamówcie online

Macie tylko 3 miesiące, więc nie zdążycie odwiedzić targów ani wszystkich sklepów z akcesoriami ślubnymi. Większość dekoracji i dodatków takich jak np. pudełko na koperty możecie zamówić online – bez wychodzenia z domu. Oferta sklepów internetów jest na tyle bogata, że znajdziecie tam nie tylko papeterię, ozdoby ślubne, welony, wianki czy obrączki, ale też podziękowania. Nie zapomnijcie o tym elemencie, bo podziękowania dla chrzestnych, świadków, a przede wszystkim rodziców są bardzo ważne.

Czy wiecie, że suknię i garnitur też możecie zamówić online? Coraz więcej par decyduje się na taki krok, szukając odpowiednich strojów w butikach, które nie są nakierowane stricte na stylizacje ślubne. Biała sukienka z sieciówki też może prezentować się tego dnia pięknie!