admin Napisane: 14:41

Pierwszy taniec Państwa Młodych

Taniec weselny będzie jedną z pierwszych rzeczy, które będziecie robić jako nowożeńcy. Ten pierwszy taniec będzie trwał tylko kilka minut, ale stworzy wspaniałą atmosferę uroczystości i rozpocznie moment zabawy weselnej. Jeśli ty i twój partner jesteście przyzwyczajeni do tańczenia razem z ludźmi i jesteście w tym dobrzy, nie musisz się martwić. Wszyscy widzieliśmy niesamowite tańce, wiele z nich ma za sobą godziny prób, są też tacy, którzy od lat przygotowują wspaniałą choreografię. Jednak większość par nie jest gwiazdami tańca i jest kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć przed wyjściem na parkiet.

Wybierz idealną piosenkę, nie pozwól, aby to piosenka wybrała Ciebie:

Pierwszym krokiem jest wybór piosenki, która odzwierciedla wasz związek jako pary. Zacznij od zrobienia listy i pamiętaj, że dużo zabawy jest w robieniu tego razem. Chociaż istnieje wiele aktualnych utworów, które oboje lubicie, wiele osób wybiera piosenkę, która przetrwa próbę czasu, ponieważ dotrze do wszystkich pokoleń. Warto dokładnie przyjrzeć się aranżacji muzycznej, aby upewnić się, że dobrze pasuje do Waszego tańca. Niektóre piosenki są świetne do śpiewania, ale to niekoniecznie oznacza, że są dobre do tańca.

Ćwicz nawet jeśli nie planujesz wykonywać choreografii

Kiedy już zdecydujesz się na jedną z wybranych przez siebie piosenek, czas poćwiczyć taniec. Taniec przez kilka minut każdego dnia pomoże Ci oswoić się z rytmem i ruchami. Często wydaje nam się, że tańczymy dobrze, dopóki nie wejdziemy w wir wydarzeń i nie zaczniemy przygotowywać się do czegoś nieco poważniejszego. Jedną z opcji jest przygotowanie się na kilka miesięcy przed wielkim dniem poprzez profesjonalne lekcje.

Ostatecznie chodzi o słuchanie i odczuwanie muzyki podczas tańca, a także ćwiczenie odpowiednich ruchów ciała. Te sesje treningowe, profesjonalne czy nie, pomogą Ci nie tylko w tym pierwszym tańcu, ale także poczuć się bardziej komfortowo ze swoimi umiejętnościami na parkiecie w ogóle. Pomoże Wam to również wyrazić siebie i zbliżyć się do siebie.

Wybierz odpowiednią garderobę:

Rozważ pomysł zmiany stroju. Możliwe, że garnitur Pana Młodego jest bardzo oryginalny, ale też zbyt dopasowany do tak szybkiego tańca. Jeśli planujesz tańczyć walca, spódnica z pufą może Cię zaskoczyć. Długa suknia może sprawić, że te wymyślne skręty będą nieco trudniejsze. Najlepiej czuć się jak najwygodniej, a w razie potrzeby znaleźć kostium specjalnie na tę okazję.

Taniec w pojedynkę lub w grupie.

Dobra wiadomość dla nieśmiałych, że modne stały się grupowe choreografie. Możesz poprosić swoich przyjaciół lub rodzinę o przyłączenie się do Ciebie. Zrób to poprzez tekst zaproszeń. Przybędą one kilka miesięcy wcześniej, a wybrani będą mieli czas na przygotowanie się. Jednak w każdym przypadku rozpocznijcie taniec sami i pozwólcie innym dołączyć do Was.

A jeśli zdecydujemy się na wolną piosenkę?

Jeśli nie masz daru tańca, ani czasu, aby wziąć kilka klas, a na domiar złego jesteś bardzo nieśmiały, najlepszą opcją jest zatańczyć balladę, która ma specjalne znaczenie dla was obojga. Piosenka o miękkim, wolnym i melodyjnym rytmie, on z rękami na jej talii i ona z rękami na jego szyi, patrzcie na siebie i pozwólcie się ponieść chwili.