admin Napisane: 13:13

Kameralne wesele – chwilowy trend czy stałe zerwanie z tradycją?

W ostatnich czasach obserwuje się nowy trend organizowania imprez weselnych. Wiele par młodych rezygnuje z hucznego przyjęcia z dużą ilością gości na rzecz niewielkiej imprezy. Czym jest to spowodowane? Powodów zapewne jest sporo.

Do tej sytuacji niezaprzeczalnie przyczyniła się pandemia koronawirusa, która ograniczyła wszelkie spotkania w większym gronie. Co więcej, pary młode odchodzą od wyprawiania hucznych wesel z przyczyn finansowych. Wiele z nich preferuje przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na podróż poślubną niż na samą imprezę. Nie sposób ocenić czy jest to chwilowy trend, czy zerwanie z polską tradycją, hucznego weselnego świętowania.

Kameralne wesela – jaki wpływ ma na nie pandemia koronawirusa?

Organizatorzy wesel tacy jak np. naskrajnej.pl zaobserwowali trend wyprawiania kameralnej imprezy weselnej. Powodem są licznie wprowadzane, w ostatnich miesiącach, ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. W związku z nimi lokale zajmujące się organizacją wesel, w tym sala weselna (Ząbki), przez pewien czas pozostawały zamknięte lub ilość osób mogących przebywać w środku była ograniczona. To uniemożliwiało zaproszenie na przyjęcie weselne większej liczby gości. Wiele par młodych także bez względu na ograniczenia po prostu obawia się organizowania hucznych imprez w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Kameralne wesela – sala weselna czy w plenerze?

Zarówno w przypadku kameralnego, jak i hucznego wesela istotne jest miejsce, w którym odbywa się przyjęcie. Z powodu wciąż panującej pandemii koronawirusa wiele organizatorów, oferuje możliwość zorganizowania imprezy weselnej w plenerze. To idealna opcja dla romantyków, którzy chcą uczcić zawarcie małżeństwa pod gwiazdami, wśród uroczych kwiatowych alejek i śpiewu ptaków. Jednakże amatorzy tradycyjnych wesel chętnie korzystają z takich miejsc, jak sale weselne. Chociaż ostatnimi czasy pojawił się trend organizowania kameralnego przyjęcia, niezależnie od liczby gości, wesela nadal licznie się odbywają.